UNIEWAŻNIENIE - Ogłoszenie o postępowaniu o
równowartości poniżej 130.000 PLN netto
OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU O WARTOŚCI PONIŻEJ 130 000,00 PLN NETTO
(Niniejsze zapytanie ma formę rozeznania rynku i nie jest zapytaniem o cenę lub innym postępowaniem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych)
Wyłapywanie i transport bezdomnych zwierząt z Oleśnicy oraz objęcie ich opieką przed przewiezieniem do schroniska w roku w 2022 r.
- strona internetowa BIP Miasta Oleśnicy – http://idumolesnica.bip.gov.pl/
SPECYFIKACJA WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
I. Nazwa (firma) oraz adres Zamawiającego
Zamawiający: GMINA MIASTO OLEŚNICA, Rynek – Ratusz, 56-400 Oleśnica
REGON: 931 934 733
NIP: 9111783004
adres do korespondencji:
GMINA MIASTO OLEŚNICA
Rynek - Ratusz
56-400 Oleśnica
województwo: dolnośląskie
tel. (71) 798 21 00
e-mail: kancelaria@um.olesnica.pl; m.guzikowska@um.olesnica.pl
godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach: 800 - 1600
wydział prowadzący sprawę: Wydział Działalności Gospodarczej i Porządku Publicznego.
II. Tryb udzielenia zamówienia
- Postępowanie prowadzone jest w trybie ogłoszenia o postępowaniu, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy.
- Do postępowania prowadzonego w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej jako: SWZ lub Specyfikacja) nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm. - określanej dalej jako PZP). W sprawach nie uregulowanych niniejszą SWZ, stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1740 z późn. zm.).
- Niniejsza procedura jest prowadzona na podstawie Zarządzenia Burmistrza Miasta Oleśnicy nr 19/VIII/2021 z dnia 22.01.2021 r.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość, aby w każdym momencie zmienić warunki przetargu lub go odwołać.
III. Opis przedmiotu zamówienia
Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 98380000-0 - Usługi psiarni - zamówienie podstawowe.
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Zamówienie dotyczy wyłapania bezdomnych zwierząt, ich transportu oraz opieki przed przewiezieniem ich do schroniska. Zamówienie obejmuje:
- całodobowa gotowość do wyłapywania bezdomnych zwierząt w tym również w soboty oraz dni ustawowo wolne od pracy;
- wyłapanie bezdomnych zwierząt wraz z ich transportem do miejsca przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przewiezieniem do schroniska;
- przetrzymywanie zwierząt polegające na opiece nad nimi i ich utrzymaniu.
2. Warunki wykonania zamówienia:
1) Wykonawca udostępnienia numeru telefonu pod którym Zamawiający i podmioty przez niego wskazane, będą zgłaszać potrzebę wykonania przedmiotu zamówienia. Numer ten będzie dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu (również w soboty i dni ustawowo wolne od pracy).
2) Czas reakcji (podjęcie działań zmierzających do wyłapania zwierzęcia w miejscu jego przebywania) od zgłoszenia w zadeklarowanym przez Wykonawcę terminie, lecz nie dłuższym niż 2 godziny.
3) Wyłapanie zwierzęcia przez Wykonawcę następuje natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia jeżeli dotyczy ono zwierzęcia stwarzającego poważne zagrożenie dla ludzi lub innych zwierząt, w szczególności zachowujące się agresywnie albo którego zachowanie lub wygląd wskazuje na możliwość zarażenia wścieklizną lub inną chorobą.
4) Wykonawca zapewnienia we własnym zakresie urządzeń i środków, przy których pomocy zwierzęta będą wyłapywane, które nie stwarzają zagrożenia dla ich życia i zdrowia ani nie zadają im cierpienia.
5) Wykonawca zapewnia we własnym zakresie w razie potrzeby pomocy lekarsko-weterynaryjną podczas przeprowadzanej akcji wyłapania i transportu zwierząt.
6) Po wyłapaniu Wykonawca poddaje zwierzę oględzinom, których celem jest ustalenie danych jego właściciela lub opiekuna. W przypadku ustalenia danych właściciela lub opiekuna Wykonawca informuje go o miejscu przetrzymywania zwierzęcia i niezwłocznie przekaże zwierzę. Wydanie zwierzęcia następuje na terenie Oleśnicy o każdej porze doby, siedem dni w tygodniu (również w soboty i dni ustawowo wolne od pracy) co zostanie stwierdzone protokołem.
7) Wykonawca przesyła Zamawiającemu informację e-mailem maksymalnie do godziny 1200 następnego dnia roboczego od dnia zaistnienia zdarzenia o każdym wyłapanym zwierzęciu, każdym wydanym zwierzęciu, każdym padłym lub uśpionym zwierzęciu.
8) Wykonawca zapewni środek transportu do przewozu zwierząt, który został wpisany do rejestru zezwoleń przewoźników wydanych zgodnie z artykułem 10 rozporządzenia nr 1/2005 z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań oraz zmieniającym dyrektywy 64/432/EWG i 93/119/WE oraz rozporządzenie (WE) nr 1255/97 (Dz. Urz. UE L 3 z 05.01.2005, str. 1), zwanym dalej rozporządzeniem nr 1/2005.
9) Wykonawca będzie transportował zwierzęta, w sposób pozwalający zapobiec zranieniu i cierpieniu oraz zapewniający bezpieczeństwo zwierząt, do prowadzonego przez siebie miejsca przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przewiezieniem do schroniska lub w inne miejsce wskazane przez Zamawiającego.
10) Miejsce przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przewiezieniem do schroniska jest prowadzone i utrzymywane przez Wykonawcę. Warunki w miejscu przetrzymywania:
- co najmniej 10 kojców chroniących zwierzęta przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, oddzielonymi od siebie przegrodami, uniemożliwiających ucieczkę zwierząt, których ściany, podłogi i drzwi wykonane są z materiałów łatwych do mycia i odkażania oraz niepowodujących urazów lub kontuzji u zwierząt, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, posiadających legowisko dla zwierząt
- w zależności od wskazań lekarza weterynarii zapewnić zwierzętom młodym i/lub chorym ogrzewanie za pomocą koca elektrycznego, lampy grzewczej typu kwoka – promiennika podczerwieni, lampy - promiennika UV (nadfioletowego),
- zapewnienie stałego dostęp do wody zdatnej do pojenia zwierząt,
- karmienie zwierząt minimum 2 razy dziennie odpowiednią dla nich karmą lub według zaleceń lekarza weterynarii,
- sprzątanie kojców minimum 2 razy dziennie lub częściej w zależności od potrzeb,
- dostęp do wody do mycia kojców i kąpania zwierząt,
- bieżąca dezynfekcja kojców oraz środków transportu do przewozu zwierząt,
- codzienna pielęgnacja zwierzęcia zapewniana poprzez kontrolę dobrostanu, czesanie i w zależności od kondycji zwierzęcia kąpiel,
- zapewnienie opieki weterynaryjnej zwierzętom chorym i rannym,
- codzienny spacer zwierzęcia, jeżeli jego stan zdrowia na to pozwala.
11) Wykonawca transportuje wyłapane zwierzęta do wskazanego przez Zamawiającego lekarza weterynarii najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych od daty wyłapania.
12) Zwierzęta są przetrzymywane pod opieką Wykonawcy do czasu przekazania ich do schroniska, prawowitemu właścicielowi, jak również w sytuacji, gdy przekazanie nastąpi w inne miejsce uzgodnione uprzednio z Zamawiającym.
13) Wykonawca zobowiązany jest do założenia każdemu wyłapanemu zwierzęciu i aktualizowanie na bieżąco karty informacyjnej według wzoru określonego przez Zamawiającego.
14) Wykonawca opłaca przyjęcia zwierzęcia w miejsce wskazane lub zaakceptowane przez Zamawiającego w sytuacji gdy jest to konieczne. Wykonawca obciąża tym kosztem Zamawiającego.
15) W przypadku konieczności dokonania zabiegu ratującego życie lub zdrowie zwierzęcia, jak również pozostawienia go na okres leczenia w innym podmiocie leczniczym niż ten z którym Zamawiający ma zawartą umowę, Zamawiający musi najpierw wyrazić zgodę na podjęcie leczenia w danym podmiocie. Rozliczenie za leczenie zwierzęcia dokonuje się bezpośrednio między Zamawiającym, a podmiotem leczniczym.
16) Wykonawca naprawi bądź pokryje koszty naprawy wszelkich szkód wynikłych w trakcie wykonywania umowy. Za szkody w stosunku do osób trzecich odpowiada Wykonawca.
IV. Termin wykonania zamówienia
Od daty zawarcia umowy, nie wcześniej niż od dnia 01.01.2022 r. do dnia 31.12.2022 r.
V. Warunki udziału w postępowaniu
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) Nie podlegają wykluczeniu z postępowania;
2) Posiadają kompetencje (uprawnienia) do prowadzenia określonej działalności zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeśli wykaże, że posiada:
- zezwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 rozporządzenia nr 1/2005,
- zezwolenie udzielonego w formie decyzji przez organ właściwy ze względu na miejsce świadczenia usługi na prowadzenie działalności o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 888 z późn. zm.);
3) Posiadają potencjał osobowy posiadający wiedzę, umiejętności, kwalifikacje i uprawnienia do wykonania przedmiotu zamówienia w sposób należyty, rzetelny i zgodny z przepisami i warunkami obowiązującymi przy wykonaniu zamówienia, w tym zapewnimy w razie potrzeby pomoc lekarsko-weterynaryjną. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że dysponuje/będzie dysponował min. dwoma osobami posiadającymi Licencje dla kierowców i osób obsługujących zgodnie z art. 17 ust. 2 rozporządzenia nr 1/2005;
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że:
a) dysponuje/będzie dysponował urządzeniami i środkami, przy których pomocy zwierzęta będą wyłapywane oraz telefonem na który Zamawiający będzie zgłaszał potrzebę wykonania przedmiotu zamówienia,
b) dysponuje/będzie dysponował min. jednym specjalistycznym środkiem transportu dopuszczonym przez powiatowego lekarza weterynarii do przewozu zwierząt,
c) dysponuje/będzie dysponował prowadzonym przez siebie miejscem do przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przewiezieniem do schroniska.
5) Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
2. W przypadku podmiotów składających ofertę wspólnie (lub korzystaniu z zasobów podmiotu trzeciego) warunek określony w ust. 1 pkt. 4) Wykonawcy mogą spełniać wspólnie lub samodzielnie jeden z Wykonawców (lub podmiot trzeci).
3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
4. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu.
8. Złożone przez Wykonawcę dokumenty powinny zawierać dane finansowe wyrażone tylko i wyłącznie w walucie polskiej.
9. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się do nich odpowiednio.
VI. Wykluczenie z postępowania
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1) Wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu;
2) Wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1588) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1228 ze późn. zm.);
3) Wykonawcę który, z przyczyn leżących po jego stronie, nie wykonał albo nienależycie wykonał w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia publicznego, zawartą z Zamawiającym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1-4 ustawy PZP, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania;
4) Wykonawcę, który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych.
VII. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, niepodlegania wykluczeniu z postępowania oraz inne dokumenty, które należy załączyć, forma składania dokumentów
1. Formularz ofertowy – wg wzoru – załącznik nr 2 do SWZ, podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
2. Do oferty należy załączyć ważne na dzień składania ofert:
1) kopię zezwolenia Wykonawcy, o którym mowa w art. 10 ust. 1 rozporządzenia 1/2005;
2) kopię zezwolenia Wykonawcy udzielonego w formie decyzji przez organ właściwy ze względu na miejsce świadczenia usługi tj. Gmina Miasto Oleśnica na prowadzenie działalności o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 888 z późn. zm.);
3) dokumenty potwierdzające dysponowanie co najmniej dwoma osobami posiadającymi licencję dla kierowców i osób obsługujących zgodnie z art. 17 ust. 2 rozporządzenia 1/2005;
4) w przypadku nieujawnienia numeru rejestracyjnego środka transportu do przewozu zwierząt w rejestrze zezwoleń przewoźników wydanych zgodnie z artykułem 10 rozporządzenia 1/2005 - dokumenty potwierdzające dysponowanie co najmniej jednym takim środkiem transportu;
5) w przypadku nieujawnienia Wykonawcy w księgach wieczystych jako osoby uprawnionej do dysponowania nieruchomością na której usytuowane jest prowadzone przez Wykonawcę miejsce przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przekazaniem ich do schroniska – dokument potwierdzający na posiadanie prawa do dysponowania tą nieruchomością obejmujący co najmniej okres wykonania zamówienia (np. umowa dzierżawy, akt własności itp.);
6) w przypadku kiedy Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby określone w Dziale V ust. 1 pkt. 4, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o których mowa w Dziale V ust. 1 pkt. 4, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
b) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
c) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
7) w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 2 pkt 6 także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są do załączenia do oferty dokumentu, ustanawiającego pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. W przypadku, gdy ofertę w imieniu Wykonawcy podpisuje pełnomocnik, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo określające jego zakres, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.
5. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia wadium.
6. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
7. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
8. Zamawiający może wezwać Wykonawcę do uzupełnienia brakujących dokumentów. Jeżeli Wykonawca nie złożył wymaganych pełnomocnictw albo złożył wadliwe pełnomocnictwa, Zamawiający wzywa do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
9. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wykonawca nie może po upływie terminu składania ofert powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo badania jedynie oferty najkorzystniejszej złożonej w postępowaniu.
VIII. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów
- W postępowaniu oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub drogą elektroniczną (e-mail Zamawiającego: kancelaria@um.olesnica.pl, m.guzikowska@um.olesnica.pl). Zamawiający dopuszcza składanie wniosków i oświadczeń w postępowaniu w formie pisemnej jak i elektronicznej. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje uważa się za złożone w terminie jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu. Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
- Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający udostępnia na stronie internetowej na której została zamieszczona Specyfikacja.
- Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania wszystkich Wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści SWZ.
- W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu do składania ofert zmienić treść SWZ. Dokonaną zmianę Specyfikacji zamieszcza się na stronie internetowej, na której Specyfikacja została udostępniana.
- Informacje dotyczące postępowania będą udzielane w godz. 800 - 1600. Pracownik Zamawiającego uprawniony do bezpośredniego kontaktowania się z Wykonawcami: Magdalena Guzikowska - Inspektor ds. Porządku Publicznego, tel. 71-798-21-94; m.guzikowska@um.olesnica.pl.
IX. Opis sposobu przygotowywania ofert
- Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
- Ofertę składa się w formie pisemnej. Zamawiający wyraża także zgodę na złożenie oferty w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub w postaci skanu wszystkich podpisanych dokumentów ofertowych.
- Oferta powinna być sporządzona na formularzu stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku sporządzania oferty przy użyciu komputera należy zachować formę wzoru Formularza ofertowego z zachowaniem treści oświadczeń i ich kolejności.
- Oferta wraz z załącznikami powinna być sporządzona w języku polskim, napisana na maszynie do pisania, komputerze lub odręcznie, czytelnie, techniką trwałą oraz podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy na zewnątrz (czyste strony nie muszą być podpisywane). Upoważnienie do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika to z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert, jak również rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach innych niż waluta polska.
- Wszelkie pisma sporządzone w językach obcych muszą być przetłumaczone na język polski i podczas oceny ofert Zamawiający będzie opierał się na tekście przetłumaczonym.
- Do oferty powinny być załączone wszystkie dokumenty wymagane i określone w SWZ.
- Wszystkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany winny być podpisane i datowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę.
- Ofertę w formie pisemnej: Zamawiający sugeruje, aby oferta była złożona na kolejno ponumerowanych stronach, a numeracja stron rozpoczynała się od nr 1 umieszczonego na pierwszej stronie oferty (czyste strony mogą w ogóle nie być numerowane). Wszystkie strony oferty powinny być spięte (zszyte) w sposób trwały, zapobiegający możliwości dekompletacji zawartości oferty.
- Ofertę w postaci elektronicznej należy przesłać na adres poczty elektronicznej kancelaria@um.olesnica.pl
- Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i doręczeniem oferty Zamawiającemu oraz uczestnictwem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
- Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ.
- Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, wycofać ofertę, poprzez złożenie pisemnego powiadomienia z dopiskiem „WYCOFANIE OFERTY – dot. sprawy Wyłapywanie i transport bezdomnych zwierząt z Oleśnicy oraz objęcie ich opieką przed przewiezieniem do schroniska w roku w 2022 r.” lub zmienić poprzez złożenie, według określonej w SWZ procedury, nowej oferty z dopiskiem „ZMIANA OFERTY”. Oferta z dopiskami „ZMIANA OFERTY” zostanie uznana za ostateczną ofertę Wykonawcy, który wprowadził zmiany. Wcześniejsze oferty złożone przez Wykonawcę nie będą rozpatrywane.
- Zamawiający pozostawia ofertę złożoną po terminie bez rozpatrywania.
X. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
- Ofertę należy złożyć do dnia 30 listopada 2021 r. do godz. 1600 w siedzibie Zamawiającego tj. w Oleśnicy, Rynek - Ratusz w Kancelarii Ogólnej – pok. nr 11 lub na adres e-mail: kancelaria@um.olesnica.pl.
- Po upływie tego terminu Zamawiający opublikuje na stronie zestawienie złożonych ofert.
XI. Opis sposobu obliczenia ceny
1. Wymaga się by cena podana w formularzu ofertowym była ceną ryczałtową wyrażoną w złotych polskich i obejmowała:
- przypisane prawem podatki,
- wszelkie opłaty,
- wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia,
z podaniem wartości brutto.
2. Cenę należy obliczyć zgodnie z formularzem ofertowym.
3. Wartości należy podawać ograniczając się do dwóch miejsc po przecinku.
XII. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert, wybór oferty, wyjaśnienia, unieważnienie postępowania
1. Zamawiający dokona wyboru oferty spośród nieodrzuconych, ważnych i zgodnych z treścią niniejszej SWZ ofert.
2. Kryterium oceny ofert:
1) cena oferty – 60 %
Ocenie podlegać będzie zaproponowana przez Wykonawcę przewidywana wartość za wykonanie przedmiotu zamówienia. W trakcie oceny ofert zostanie zastosowany następujący wzór arytmetyczny:
c = (n : w) x a x 60
gdzie:
c - ilość punktów obliczona dla kryterium cena oferty
n- najniższa wartość ze złożonych ofert podlegających badaniu
w- wartość oferty badanej
a- waga kryterium - cena oferty (a = 60%)
2) czas reakcji od zgłoszenia – pojawienie się na miejscu zdarzenia wskazanym w zgłoszeniu i podjęcie czynności – 40%.
Ocenie będzie podlegał zadeklarowany w ofercie czas reakcji na zgłoszenie (maksymalny czas reakcji – 2 godziny). Zamawiający przyzna punkty w kryterium wg następujących zasad:
- 40 pkt. – do 0,5 godziny,
- 30 pkt. – do 1 godziny,
- 20 pkt. – do 1,5 godziny,
- 10 pkt. – do 2 godzin.
3. Zamawiający zaokrągli wyniki działań arytmetycznych do dwóch miejsc po przecinku, chyba że do rozstrzygnięcia postępowania będzie potrzebna większa dokładność.
4. Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (najwyższa łączna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy, który uzyska najwyższą ilość punktów.
5. Jeżeli zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
6. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną lub najniższym kosztem, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.
7. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
8. Zamawiający poprawi w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z SWZ, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
9. Zamawiający odrzuci ofertę jeżeli:
1) jest niezgodna z ustawą;
2) jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
4) zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia, co zostanie poprzedzone postępowaniem wyjaśniającym;
5) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
6) zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;
7) jej przyjęcie naruszałoby bezpieczeństwo publiczne lub istotny interes bezpieczeństwa państwa, a tego bezpieczeństwa lub interesu nie można zagwarantować w inny sposób;
8) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
10. Wykonawca jest związany ofertą 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
11. Jeżeli Wykonawca, wybrany do zawarcia umowy, uchyla się od niej, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
12. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania, w każdym momencie jego trwania, bez podania przyczyn. W szczególności Zamawiający może unieważnić postępowanie, gdy oferta najkorzystniejsza przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia.
XIII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy
- Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
- Do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny, jeżeli przepisy PZP nie stanowią inaczej.
- Umowa wymaga, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej, chyba że przepisy odrębne wymagają formy szczególnej.
- Wzór ogólnych warunków umowy zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający sugeruje, aby do oferty - sporządzona na formularzu stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ - dołączyć zaparafowany Załącznik nr 2 do SWZ.
- Umowy są jawne i podlegają udostępnianiu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej.
- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
- Umowę zawiera się na czas oznaczony.
XIV. Postanowienia końcowe
- Niniejsza SWZ oraz wszystkie dokumenty do niej dołączone mogą być użyte wyłącznie w celu sporządzenia oferty.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszej SWZ mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, w sprawach procesowych przepisy Kodeksu postępowania cywilnego.
- Klauzula informacyjna z art. 13 RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych Dz. Urz. UE. L. z 2016r. Nr 119, stron.1 dalej jako: „RODO”), informujemy Panią/Pana o sposobie i celu, w jakim przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe, a także o przysługujących
Pani/Panu prawach, wynikających z regulacji o ochronie danych osobowych:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Miasta Oleśnicy z siedzibą Rynek-Ratusz, 56-400 Oleśnica, tel. 71 798 21 03, mail: kancelaria@um.olesnica.pl.
2. Inspektor ochrony danych: Michał Pawlaczyk, tel. 71 798 21 10, mail: m.pawlaczyk@um.olesnica.pl.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu/celach:
- wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c RODO),
- wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e RODO),
- realizacji zawartych umów (art. 6 ust. 1 lit. b RODO),
4. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych są obowiązujące przepisy prawa lub zawarte umowy.
5. Z danych osobowych będziemy korzystać do momentu zakończenia realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
6. Pani/Pana dane mogą zostać przekazane:
- organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działających na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
- innym podmiotom, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Gminą Miastem Oleśnicą przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Burmistrz Gminy Miasta Oleśnicy.
7. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegać profilowaniu.
8. Pan/Pana dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
9. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych, przysługują Pani/Panu następujące prawa:
- prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych oraz otrzymania ich kopii;
- prawo żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych w przypadkach, o których mowa w art. 16 RODO;
- prawo żądania usunięcia danych osobowych w przypadkach określonych w art. 17 RODO;
- prawo żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach określonych w art. 18 RODO;
- prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO;
- prawo do przenoszenia Państwa danych osobowych w przypadkach określonych w art. 20 RODO;
- prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w sytuacji, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).
10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa.
Wykaz załączników:
Załącznik nr 1 – Wzór ogólnych warunków umowy
Załącznik nr 2 – Formularz oferty